fbpx
Harika Hobi Sitesi

Zincir Yelek Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere zincir yelek modelleri yapımı paylaşacağım. Modeli ebruli iplerle de deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Zincir örgü yelek modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız yeleğin boyutuna göre zincir çekelim. Zincir üzerine 2 li trabzan yapalım. 5 zincir çekelim çevirelim 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım.

2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Tekrar 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım.

Yan yana 4 tane 4lü trabzan yaptıktan sonra 3 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. Tekrar 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. Aynı 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim.

15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. Tekrar 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. Aynı 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. Tekrar 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim.

Aynı 15 zincir çekelim 3. trabzanın başına sabitliyelim. 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım.

Tekrar 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Yan yana 4 tane 4lü trabzan yapalım. 5 zincir çekelim

2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. 2 defa dolayıp sıradaki trabzanın başına başına batıp önce 1 sonra 2 sonra 2 ve 2 de çıkalım. Yan yana 4 tane 4lü trabzan yapalım. Bu sırada da zincir içlerine 3 tane sık iğne yapalım 2 zincir çekip tekrar zincirlerin içine 3 tane sık iğne yapalım. Bu şekilde modeli tekrarlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe