fbpx
Harika Hobi Sitesi

Zincir İle Yapılan Örgü Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere zincir ile yapılan örgü modeli yapılışı paylaşacağım. Modeli istediğiniz tüm örgüler de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Zincir örgü modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. Elimizi zincirin olduğu kısma tutalım. Tekrar dan zincir çekelim 13 tane çekelim parmağımızın olduğu yere batalım. 2 li trabzan yapalım.

5 zincir çekelim tepeye 1 saralım 6. zincire batarak trabzan yapalım. Tekrar 5 zincir çekelim 6. zincire batarak trabzan yapalım. 5 zincir çekelim tepeye 1 saralım 6. zincire batarak trabzan yapalım. Tekrar 5 zincir çekelim 6. zincire batarak trabzan yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. 1 zincir çekelim çevirelim trabzanın başına batarak sık iğne yapalım 2 zincir çekelim orta boşluğa sık iğne ile batalım. 2 zincir çekelim trabzanın başına batalım bu sırayı da bu şekilde tamalayalım. Üst sıraya geçelim 5 zincir çekelim çevirelim ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım.

5 zincir çekelim trabzanı atlayıp ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım. Tekrar 5 zincir çekelim trabzanı atlayıp ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 1 zincir çekelim çevirelim trabzanın başına batarak sık iğne yapalım 2 zincir çekelim orta boşluğa sık iğne ile batalım.

2 zincir çekelim trabzanın başına batalım bu sırayı da bu şekilde tamalayalım. Üst sıraya geçelim 5 zincir çekelim çevirelim ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım. 5 zincir çekelim trabzanı atlayıp ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım.

Tekrar 5 zincir çekelim trabzanı atlayıp ortadaki sık iğnenin arkadan beline dolayarak trabzan tapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe