fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yuvarlak Lif Yapımı Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yuvarlak lif yapımı anlatacağım. Modeli ister günlük olarak isterseniz de çeyizlik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Yuvarlak lif yapımı için ilk olarak 6 zincir çekelim il zincire batalım. 1 zincir çekelim 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere tekrar fıstık yapalım. Toplamada 6 tane fıstık yapalım. Üst kısma gelince fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım. Tekrar 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım. Aynı şekilde 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. Üst kısma gelince fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık yapalım. Karsı fıstığın tepesine fıstık yapalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepesine 1 dibimne 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım. Tekrar 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibimne 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım.

Aynı şekilde 1 zincir çkelim 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibimne 1 fıstık yapalım. 1 zincir çekelim tepesine 1 dibine 1 fıstık hepsini birden kapatalım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. Bu şekilde dilimler de toplam fıstık sayımız 10 olacak. Daha sonra da motifide yaparak liimizi bitirelim.

https://youtu.be/NtaZHKufySk
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe