fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yuvarlak Çiçek Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere yuvarlak çiçek lifin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 renk ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Yuvarlak çiçek lif yapımı için öncelikle 7 zincir çekelim ilk zincire batalım. 1 zincir çekip ilmeği genişletelim. 4 defa sarıp bir fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere bir fıstık daha yapalım ve kapatalım.

Bu şekilde 8 tane fıstık yapalım. İlk yaptığımız fıstığın tepesine fıstık yaqpalaım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim bir sonraki yuvaya fıstık yapalım.

Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 2 zincir çekelim bir sonraki yuvaya fıstık yapalım. Aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. 2 zincir çekip diğer renge geçelim ve fıstık yapalım.

2 zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım ve kapatmadan bir sonraki yuvaya da fıstık yapalım. Bir sıra böyle yaptıktan sonra tekrar beyaz rengine geçelim. 1 fıstık yapalım ve kapatalım. 7 zincir çekelim fıstığın tepesine trabzan yapalım ve fıstık yapalım. Bu şekilde çiçek yuvalarını yapalım.

Pembe renge geçelim 1 zincir çekip batalım. Yuvaya trabzanlar yapalım. 7 trabzan yapalım. 2 zincir çekip ipi keselim. Çiçekler için 1 zincir çekelim başına dolayıp yuvaya 7 trabzan yapalım. Tamamen lifin etrafını dönelim ve bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe