fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yıldızlı Kare Motif Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yıldızlı kare motifinin yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2,5 no tığ
  • Makas
  • 4 tane orta kalınlıkta ip

Yapılışı

Yıldızlı kare motifi yapımı için 3 zincir çekelim ve ilk zincire batarak halka yapalım. Ardından 3 adet zincir çekelim ve halkamızın içine batarak 16 tane ikili trabzan yapalım.

Başlangıçta yaptığımız 3 zincirden 2. sinin tepesine batarak sıramızı bağlayalım. Farklı renkte ipimize geçip 3 zincir çekelim ve fıstık örgüler yapalım. Fıstıkların arasına 1 zincir çekelim. Bu şekilde bir alt sıradaki trabzanların arasına batarak sıra boyunca toplamda 16 adet fıstık örgü yapıyoruz.

Sonra 1. fıstığın tepesine batıp bu sıramızı da bağlayalım. Başka renkte bir ipe geçelim ve 3 zincir çekelim. Aynı yere batıp yarı trabzan gibi örelim. Bu trabzanları da sıra boyunca 16 tane yapalım. 2 zincir çekip yaptığımız örgünün tepesine batalım ve sırayı bağlayalım.

Tekrar farklı renkte bir ipe geçelim ve 4 zincir çekelim. Aynı yere batıp üç tane üçlü trabzan yapalım. Sonra ipimizi dolayıp ikili trabzan yapalım. İpimizi dolayalım ve yalancı trabzan yapalım.

Sonra tekrar ikili trabzan yapalım. İpimizi dolayıp üç tane üçlü trabzan yapalım. Sonra 3 zincir çekelim. İpimizi iki kez dolayıp yine aynı yere batıp üç tane daha üçlü trabzan yapalım.

Bu şekilde motifimizin köşesini yapmış oluyoruz. Ardından ikili trabzan yapalım. Sonra yalancı trabzan yapalım ve tekrar ikili trabzan yapalım. Burdan itibaren bunun aynısını geriye doğru tekrarlayalım ve sırayı bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe