fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yazlık Bluz Modeli Videolu Anlatım

Merhaba örgü seven hanımlar şimdi sizlere yazlık bluz modeli yapımını paylaşacağım. Modeli ister bluz olarak ister battaniye için de yapabilirsiniz.


Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ

Yapılışı

Yazlık bluz modeli için ilk olarak yapacağımız uzunluğa göre zincir çekelim. Zincir çekme işlemini bitirdikten sonra dibine batalım. 5 zincir çekelim başını dolamadan 5. zincire sık iğne yapalım.5 zincir çekelim başını dolamadan 5. zincire sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim başını dolamadan 5. zincire sık iğne yapalım.

5 zincir çekelim başını dolamadan 5. zincire sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim başını dolamadan 5. zincire sık iğne yapalım.
Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim. Geri dönelim dibine batalım. 6 zincir çekelim 2 kez dolayalım sıradaki sık iğneye batalım.

Önce tek sonra 2 sonra 2 tığımda 2 ilmek var çekmiyorum tığıma tekrar 2 kez dolayarak aynı yere batalım.Önce tek sonra 2 sonra 2 sonra da hepsini çekelim. 5 zincir çekelim 2 kez dolayalım sıradaki sık iğneye batalım. Önce tek sonra 2 sonra 2 tığımda 2 ilmek var çekmiyorum tığıma tekrar 2 kez dolayarak aynı yere batalım.

Önce tek sonra 2 sonra 2 sonra da hepsini çekelim.5 zincir çekelim 2 kez dolayalım sıradaki sık iğneye batalım. Önce tek sonra 2 sonra 2 tığımda 2 ilmek var çekmiyorum tığıma tekrar 2 kez dolayarak aynı yere batalım.Önce tek sonra 2 sonra 2 sonra da hepsini çekelim. 5 zincir çekelim 2 kez dolayalım sıradaki sık iğneye batalım.

Önce tek sonra 2 sonra 2 tığımda 2 ilmek var çekmiyorum tığıma tekrar 2 kez dolayarak aynı yere batalım. Önce tek sonra 2 sonra 2 sonra da hepsini çekelim.5 zincir çekelim 2 kez dolayalım sıradaki sık iğneye batalım. Önce tek sonra 2 sonra 2 tığımda 2 ilmek var çekmiyorum tığıma tekrar 2 kez dolayarak aynı yere batalım.

Önce tek sonra 2 sonra 2 sonra da hepsini çekelim. Bu şekilde sıra sonuna gelene kadar ilerleyelim. Modelimiz kendini tekrarlayan model istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim. Umarım modeli beğenmişsiniz dir. İyi günler de kullanın.
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe