fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yapraklı Örgü Bere Yapımı | Tığ işi Bere Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yapraklı örgü bere yapımı paylaşacağım. Tığ işi bere nasıl yapıldığını anlatacağım.

Malzemeler

  • 2 adet orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Yapraklı örgü bere yapımı için ilk olarak 8 tane zincir çekelim. 1 tane daha çekelim tığın başını dolamadan batalım sık iğne yapalım. Her zincire 1 defa batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım. Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım.

1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım. Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım.

Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım. Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım.

Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım. Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım.

1 zincir çekelim çevirelim zincir kısmının arka ilmeğine batarak sık iğne yapalım. Tekrar aynı şekilde zincir gibi gözüken arkadaki ilmeğe batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

Daha sonra iki uç kısmını birleştirelim yani dikim kısmına geçelim. İsterseniz 1 zincir çekelim dibine sık iğne yapalım iki ucu üst üste getirerek her ilmeğe batarken alttakine de aynı şekilde olmasına dikkat edelim. Bu şekilde birleştirmiş oluruz nasıl kolay olursa o şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra diğer renkle de yaprakları yaptıktan sonra beremizin bitirmiş oluyoruz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe