fbpx
Harika Hobi Sitesi

Yalancı Krokodil Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yalancı krokodil patik yapımını paylaşacağım.Sizler isterseniz bu modeli rengarenkte de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Yalancı krokodil patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 45 olacak. Patik ucu küt olandan yaptım. Modelimiz sadece ön kısma uyguluyoruz. 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 3zincir çekip aynı yere batalım.

2 zincir çekip 2. trabzana batalım 3zincir çekip aynı yere batalım. 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 3zincir çekip aynı yere batalım. 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 3zincir çekip aynı yere batalım. Bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üst sıraya geçince ilk önden trabzan 2 tanesini içine trabzan sonuncusunu da son direği önden alarak trabzan yapalım. İlk önden trabzan 2 tanesini içine trabzan sonuncusunu da son direği önden alarak trabzan yapalım. İlk önden trabzan 2 tanesini içine trabzan sonuncusunu da son direği önden alarak trabzan yapalım.

Bu sırayı da bu şekilde devam edelim modelimiz bu şekilde ilerliyor. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde yalancı krokodil patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe