fbpx
Harika Hobi Sitesi

Üçgen Şal Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere üçgen şal modelinin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 5 numara tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Üçgen şal yapımı için öncelikle 6 zincir çekerek başlayalım. İlk battığımız zincire başına dolamadan batalım. 3 zincir çekelim dolayalım ve iki defada çekip trabzan yapalım.

2 zincir çekip dolayalım aynı yuvaya iki trabzan yapalım. 2 zincir çekip bir defa dolayıp iki defada çekip trabzanlar yapalım. 2 zincir 2 trabzan şeklinde ilk sıramızı bitirelim. 3 zincir çekip çevirelim. Dolayıp karşıdaki ilk yuvaya 2 trabzan yapalım.

2 zincir çekip aynı yere iki trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip karşıdaki yuvaya iki trabzan yapalım. 3 zincir çekip balıksırtına geçelim ve iki trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere iki trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip çevirelim.

Yuvanın içine iki trabzan iki zincir iki trabzan şeklinde devam edelim. 3 zincir çekip çevirelim. 2 zincir çekip aynı yere iki trabzan daha yapalım. 3 zincir çekip zincire batarak iki trabzan daha yapalım. Sonra her bir trabzana bir trabzan yaparak ilerleyelim. Toplam 10 trabzan olacak. 3 zincir çekip yuvanın içine iki trabzan yapalım.

İki trabzan iki zincir iki trabzan yaparak devam edelim. 3 zincir çekelim zincire batarak iki trabzan yapalım. 2 zincir çektikten sonra üçüncüye trabzan yapalım. Her birine bir batarak ilerleyelim. 6 zincir dolayıp zincirin üstüne iki trabzan ve trabzanların üstüne iki trabzan yapalım. 3 zincir çekelim dolayıp balıksırtına geçelim. 2 zincir aynı yere iki trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe