fbpx
Harika Hobi Sitesi

Üçgen Motifli Yuvarlak Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere üçgen motifli yuvarlak lif yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • İpin kalınlığına uygun tığ

Yapımı

Üçgen motifli yuvarlak lif yapımı için öncelikle üç zincir çekelim ve ortadaki zincire batarak fıstık yapalım. 1 zincir çekelim fıstığın tepesine ve dibine bir fıstık daha yapalım ikisini bir kapatalım.

Çevirelim ve üst sıraya geçelim. 1 zincir çekelim. Tepeye dibine ve karşısına bir fıstık yapalım üçünü bir toplayalım. Çevirelim ve bir fısıtık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya bir fıstık yapalım üçünü bir toplayalım.

1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya bir fıstık yapalım üçünü bir toplayalım. 1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya bir fıstık yapalım üçünü bir toplayalım.

Çevirelim ve bir fısıtık yapalım. 1 zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya bir fıstık yapalım üçünü bir toplayalım. Üçlü fıstık toplayarak devam edelim. Beyaz ipe geçelim sabitleyelim.

Üçgen motifin etrafını üçlü fıstık toplayarak dolanalım. Tekrar mavi ipe geçelimve fıstık yapalım. Tepesine başına dolamadan batalım ve üç pimpirik yapalım. Etrafını dolanalım. Toplam 6 tane buyüçgen motiften yapalım. Tam karşısına denk gelen pimpiriğe batığ motifleri birleştirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe