fbpx
Harika Hobi Sitesi

Üç Yapraklı Yonca Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere üç yapraklı yonca tığ oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Üç yapraklı yonca tığ oyası yapımı için öncelikle 9 zincir çekelim. İlk noktaya kapatıp halka oluşturalım. 4 zincir çekelim başına iki kez alalım yuva içine gireli önce bir sonra iki sonra iki çıkalım ve trabzan yapalım.

Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına iki alalım girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Toplam 6 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim yuvaya girip kapatalım. Bu şekilde birinci yaprağı oluşturalım. 4 zincir çekelim başına iki alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

4 zincir çekelim başına iki alıp girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Bu şekilde 3 tane yaprak yapalım. 10 ara pimpirik yapalım. 3 zincir çekelim motiften girip sabitleyelim. 4 zincir çekelim trabzan tepesine kapatalım. Yandakine girip bir sık iğnesini yapalım.

5 zincir çekelim aynı noktaya bir kez daha batalım ve tepesinde bir pimpirik oluşturalım. 4 zincir çekelim orta yuvaya girelim ve kapatalım. Bu şekilde yaprakların etrafını dolanalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe