fbpx
Harika Hobi Sitesi

Üç Boyutlu Çilek Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere üç boyutlu çilek tarlası lifinin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 renk ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Üç boyutlu lif yapımı için öncelikli 80 zincir çekelim. Başına bir dolayıp beşinci zincire bir defa dolayıp iki defada çektiğimiz trabzan yapalım. Bir zincir çekip başına dolayalım bir zincir atlayıp ikinciye trabzan yapalım.

Bir zincir çekip başına dolayalım bir zincir atlayıp ikinciye trabzan yapalım. Bir zincir çekelim başına dolayalım bir zincir atlayıp ikinciye trabzan yapalım. Toplam 37 tane kutucuk yapalım. 4 zincir çekip çevirelim başına dolayıp trabzan üstüne trabzan yapalım.

İkinci kutucuğa üç defa sarıp fıstık yapalım. Aynı yere 4 fıstık yapalım. Bir kutucuk atlayıp ikinciye trabzan yapalım. Bir kutucuk atlayıp bir sonrakine 4 fıstık yapalım.

1 zincir çekip bir kutucuk atlayalım ikinciye trabzan yapalım. Bir kutucuk atlayıp bir sonrakine 4 fıstık yapalım. 1 zincir çekip bir kutucuk atlayalım ikinciye trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim. Ardından yeşil ipe geçelim ve sabitleyelim.

2 zincir çekeim kutucuğa batalım. 2 zincir çekip başına dolamadan batalım. 2 zincir çekelim başına dolayıp fıstık arasına fıstık yapalım. 2 zincir çekeim kutucuğa batalım. 2 zincir çekip başına dolamadan batalım. 2 zincir çekelim başına dolayıp fıstık arasına fıstık yapalım.

2 zincir çekeim kutucuğa batalım. 2 zincir çekip başına dolamadan batalım. 2 zincir çekelim başına dolayıp fıstık arasına fıstık yapalım. Bu şekilde bur sırayı ad tamamlayalım. İstediğimiz boyuta getirene kadar bu şekilde örelim ve lifi tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe