fbpx
Harika Hobi Sitesi

Üç Boyutlu Çeyizlik Şal Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere üç boyutlu çeyizlik şal modeli yapımı paylaşacağım. Yapımı da oldukça zevkli ilerleyen bu model siz de çok beğeneceksiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapılışı

Üç boyutlu şel yapımı için ilk olarak 7 zincir çekelim ilk yaptığımız zincire batalım. 1 zincir çekelim fıstık yapalımkapatalım. 2 zincir çekelim tığa dolayıp aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere1 fıstık yapalım. 2 zincir yuvatya bir tane daha yapalım.

1 zincir çekelim çevirelim fıstık arasına fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım. 3 zincir çekelim diğer zincir uvasına 1 dolayıp 3 defada çeketiğimiz trabzan yapalım tekrar 1 dolyıp 3 defada çeketiğimiz trabzan yapalım tekrardan

1 dolayıp 3 defada çeketiğimiz trabzan yapalım 3 zincir çekelim fıstık yuvasına batalım fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekip çevirelim. 2 fıstık arasındaki yuvaya fıstık yapalım 2 zincir aynı yere tekrar fıstık yapalım. 3 zincir çekelim v şekilindeki yuvanın trabzanın beline dolayarak trabzan yapalım 1 dolayıp 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım toplam 5 tane olacak.

Tığın başını dolayıp diğer trabzanın beline 1 dolayıp 3 defada çektiğimiz trabzan yapalım toplam 5 tane olacak. 3 zincir çekelim fıstık yuvasına fıstık yapalım 2 zincir çekelim ayı yuvaya 1fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim çevirelim fıstık arasına fıstık yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

Sıradaki boşluğa 1 dolyıp 3 defada çeketiğimiz trabzan yapalım tekrardan 1 dolayıp 3 defada çeketiğimiz trabzan yapalım. Sıradaki 3 lü zincire batarak fıstık yapalım. 7 li fıstı yapalım. 3 zincir çekelim zincir boşluğuna trabzan yapalım 3 zincir 1 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim fıstı yapalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım. Yavaş yavaş model kendini göstermeye başladı. Bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe