fbpx
Harika Hobi Sitesi

Türkçe Video Anlatımlı Zigzag Desenli Lif Yapımı

Türkçe anlatımlı zigzag lif yapımı

Çeyizlerde her dönemde kendine yer bulmayı başarmış olan lif modelleri ile istediğiniz gibi çeyizleri süsleyebilirsiniz. Çeyiz için yapılması kolay olan lif modellerinden başlayabilirsiniz. Bir genç kızın çeyizi en çok göze çarpan parçaları içerir. Bu nedenle çeyizler için tasarlanan lif modellerinde de gösterişli modelleri tercih etmek çok daha doğru olacaktır.

Örgü lif yapımı için daha önce video ya da görsel resimler ile anlatılmış olan modelleri inceleyebilirsiniz. Lif nasıl örülür adlı video lif yapmaya yeni başlayan kişiler için yardımcı olacaktır. Örgü lif yapılışı hakkında detaylı anlatımlar için çeyizlik liflerin anlatımlarını inceleyebilirsiniz.Videolu anlatımla zigzag motifli lif yapımı

Çeyizler İçin Uygun Lifler

Gelinlerin çeyizlik lif yapımı için öncelikle nasıl bir model yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çeyizlik modeller denilince daha çok kullanım yerine gösterişli olan modeller tercih ediliyor. Genel olarak hediye edilen çeyizlik liflerde özellikle papatyalı ya da çiçek desenlerinin hakim olduğu modeller daha çok tercih ediliyor. Papatya lif modeli yaparak rengarenk çeyizler hazırlayabilirsiniz.

Dikkat çekici renkleri kullanarak lif modellerini çok daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Lif modellerinde özellikle üç boyutlu modelleri yapmak çeyizler için oldukça hoş duracaktır. Çeyizler için yapılan üç boyutlu liflerde genel olarak model sonradan yapılarak oluşturur. Bu da kabarık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Üç boyutlu motifler kullanılırken bazen motifleri sonradan dikmeye de ihtiyaç duyabilirsiniz.

Çeyizlik Lifler Nasıl Değerlendirilir?

Çeyizlerin olmazsa olmazlarından biri olan lifleri değerlendirmenin farklı yöntemleri vardır. Genel olarak lif banyo aksesuarı olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra lifler temizlik aracı olarak da kullanılmaktadır. Fakat burada liflerin kullanışlı olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Çeyizler için yapılan lifler özellikle yeni gelinlerin banyolarında hoş bir görüntü elde etmesi için kullanılabildiği gibi aynı zamanda hediye edilmek amacı ile de kullanılmaktadır.

Nişan bohçası, damat ya da gelin bohçası gibi geleneklerin sürdüğü bölgelerde çeyizlerin olmazsa olmazları olan liflere de özel bir yer verilir. En güzel ve gösterişli lifler aile büyüklerine verilecek olan bohçalara yerleştirilir. Böylece gelin adaylarının hamarat olduğu ve yeni ailesine değer verdiği de anlaşılır.

Video anlatımlı zigzag lif yapımı

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe