fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tunus Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi oyası yapımı paylaşacağım. Modelimizi isterseniz günlük olarak da yapıp kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Farklı renkler de oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Tunus oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafına tığ battısını yapalım. 3 zincir çekelim tığ battısına sabitliyelim tekrar 3 zincir yandaki tığ battısına sabitliyelim. 3 zincir çekelim 1 ilmek alalım yandaki tığ battısndan geçerek önce 1 sonra 2 sonra 2 de çekelim.

4 zincir çekelim 1 ilmek alalım yandaki tığ battısından gereçerk önce 1 sonra 2 2 defada çıkalım.4 zincir çekelim 1 ilmek alalım yandaki tığ battısından gereçek önce 1 sonra 2 2 defada çıkalım. Tekrar 4 zincir çekelim 1 ilmek alalım yandaki tığ battısından gereçerk önce 1 sonra 2 2 defada çıkalım.

3 zincir çekelim sıradaki tığ battısına sabitliyelim.zincir çekelim sıradaki tığ battısına sabitliyelim. 1 örümcek yapalım 2 ilmek alalım 3. tığ battısından geçerek önce 1 sonra 2 sonra 2 den çıkalım. 5 zincir çekelim yazmayı ters çebvirelim sık iğnenin içinden geçerek sabitliyelim. 5 zincir çkelim yazmayı çevirelim kapatalım.2 tane ilmek alalım.

3. tığ battısından geçerek önce 1 sonra 2 sonra 2 den çıkalım. 5 zincir çekelim yazmayı ters çebvirelim sık iğnenin içinden geçerek sabitliyelim. 5 zincir çkelim yazmayı çevirelim kapatalım. 5 zincir çekelim yuvanın içinden geçelim içine kapatalım.

5 zincir çekelim yuvanın içinden geçelim içine kapatalım. Tekrar 5 zincir çekelim yuvanın içinden geçelim içine kapatalım. Bu kısmı 6 tane sık iğne ile dolduralım. Dibine sabitliyelim tekrar örümcek yapalım. Bu şekilde ilerleyerek renkli iplere geçiş yapalım.

https://youtu.be/0pEFGy-UnZU


<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe