fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tunus İşi Saç Örgü Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar tunus işi saç örgü modeli ile karşınızdayım.Bu modeli şapka, hırka, battaniye, yelek, şal, atkı modellerinde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Tunus şişi
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas

Yapılışı

Tunus işi saç örgü modelimiz için ilk olarak istediğiniz uzunlukta zincir çekerek modelimize başlıyoruz burada yapmamız gereken bir püf noktada zincirlerimizi geniş geniş çekeceğiz ki uç kısımlarda bir büzüşme olmaması için istediğimiz uzunlukta zincirlerimizi çektikten sonra her zincire batarak ilmek çıkartalım.

Çıkardığımız ilmekler şişimizde kalacak altı tane ilmek topladıktan sonra sıradaki zincire batarak toplamda altı tane ilmek çıkartıyoruz tekrar sırasıyla her zincirden birer ilmek çıkartıp tekrar altı ilmek yaptıktan sonra tekrar sıradaki zincirimize batarak altı tane ilmek çıkartıyoruz bu şekilde bu sıramızı tamamlıyoruz sıra sorumuza gelince tığımızın başını dolayıp her ilmimizi tek tek çıkartıyoruzi.

Altı ilmek çıkardığımız kısma gelince tığımızın başını dolayıp üç ilmemizi çıkartıp iki zincir çekip tekrar kalan üç ilmekleri çıkartıyoruz arada yaptığımız tekli ilmekleri aynı şekilde ilmek çıkıyoruz altı ilmek çıkardığımız kısımda tekrar aynı işlemi yapıp üç ilmeyi çıkartıp iki zincir çekip tekrar üç ilmeyi de çıkartıp bu şekilde bitiriyoruz.

Şişemizde sadece bir tane. ilmeğimiz kalacak şimdi sırayla yine ilmeklerimizi topluyoruz fazla battığımız kısım yani saç örgüsünü yaptığımız kısma gelince tam ortada oluşan boşluğa altı tane ilmek çıkartacağız tekrar orada ilmeklerimizi tek olarak yapıyoruz saç örgüsü modelimize gelince ortada oluşan boşluğa altı tane ilmek çıkartacağız sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz sıra sonunu gelince tığımızın başını dolayıp bütün ilmekleri tek tek çıkartıyoruz.

Sadece batıp altı ilmek çıkardığımız kısımda üç tanesini çıkartıp iki zincir çekip tekrar üç tanesinide çıkartıyoruz tunus işi saç örgü modelimizi bu şekilde istediğiniz uzunluğa kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe