fbpx
Harika Hobi Sitesi

Top Lif Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere top lif yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz çeyizlik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Lif yapımı için ilk olarak 2,5 metre olana kadar zincir çekelim. Tığın başını dolayıp 6. zincire batalım 3 defada çıktığımız trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım.

1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. Aynı şekilde 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım.

Aynı şekilde 1 zincir çekelim 2. zincire trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar gelelim. Tığın arka tarafını tutalımm ilmeği tığın arka kısmından geçirelim ilk boşluğa ilmek çıkaralım 4 lü ilmek olacak diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım.

Tekrar diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım. Aynı şekilde diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım. Diğer boşluğa ilmek çıkaralım 4 lü ilmek olacak diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım. Tekrar diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım.

Aynı şekilde diğer kutuya geçelim 4 tane ilmek çıkaralım. Bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. Daha sonra tığğımızı normal tutalım çıkardığımız ilmekleri tek tek toplayalım bu sırayı bu şekilde tamamlayalım ipimizi kopartalım. 4 metre kadar ipimizden kopartalım. yaptığımız lif topunun arasından geçilerek tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe