fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ Oyası Köprülü Kiraz Yapımı

Merhaba hanımlarşimdi sizlere tığ oyası köprülü kiraz modeli yapımını anlatacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Kiraz oyası modeli yapılşı için ilk olarak yazmamızın etrafına tığ battısını yapalım. 3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim.

3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim.

3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim. 3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim. Tekrar dan 3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim.

3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim. Aynı şekilde 3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım.

4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim. 3 zincir çekelim tığın başına dolayalım tığ battısına batalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim aradan girip kapatalım. 3 zincir çekelim yandaki sık iğneye sabitliyelim. Bu şekild istediğiniz ara kadar yapalım. Daha sonra fıstıklarımızın yapımına geçiyoruz. Modelimiz bu kadar basit.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe