fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Yelek Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi yelek modeli yapılışı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi yelek yapılışı için ilk olarak modelin uzunnluğuna göre zincir çekelim. Zincirden sonra 1 sıra 2 li trabzan yapalım. 4 zincir çekelim çevirelim yan yana 5 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 1 tane trabzan yapalım.

4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 1 tane trabzan yapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim yan yana 5 tane trabzan yapalım 3 zincir çekelim 3 tane yan yana olabn trabzan lara 2 şer defa batalım trabzan sayısını 6 ya çıkaralım.

3 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. 3 zincir çekelim 3 tane yan yana olabn trabzan lara 2 şer defa batalım trabzan sayısını 6 ya çıkaralım. 3 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım.

4 zincir çekelim yan yana 5 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 6 tane olan trabzanın tam ortasına 3 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. 4 zincir çekelim 6 tane olan trabzanın tam ortasına 3 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım.

Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim çevirelim yan yana 5 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 1 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 5. trabzanın başına 1 tane trabzan yapalım.

Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 4 zincir çekelim yan yana 5 tane trabzan yapalım 3 zincir çekelim 3 tane yan yana olabn trabzan lara 2 şer defa batalım trabzan sayısını 6 ya çıkaralım. 3 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. 3 zincir çekelim 3 tane yan yana olaba trabzan lara 2 şer defa batalım trabzan sayısını 6 ya çıkaralım. 3 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım.

Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. 4 zincir çekelim yan yana 5 tane trabzan yapalım 4 zincir çekelim 6 tane olan trabzanın tam ortasına 3 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. 4 zincir çekelim 6 tane olan trabzanın tam ortasına 3 tane trabzan yapalım. 4 zincir çekelim tek olan trabzana yine tek olarak batalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe