fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Yelek Modeli / Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yelek modelleri tığ işi yapımı paylaşacağım. Umarım sizlerde beğenir sevdiklerinizle de paylaşırsınız.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi yelek modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız yeleğin boyuta göre zincir çekelim. Üzerine de trabzan yapalım. Her zincire trabzan yaparak bu sırayı tamamlayalım . 3 zincir çekelim yan yana çektiğimiz zincirle bereber 3 tane trabzan olacak.

2 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak trabzan yapalım. Yan yana 3 tane trabzan yapalım tığın başını dolayalım trabzandan önceki boşluğa batarak 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak trabzan yapalım.

Yan yana 3 tane trabzan yapalım tığın başını dolayalım trabzandan önceki boşluğa batarak 3 lü fıstık yapalım. 3 zincir çekelim yan yana çektiğimiz zincirle bereber 3 tane trabzan olacak. 2 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak trabzan yapalım.

Yan yana 3 tane trabzan yapalım tığın başını dolayalım trabzandan önceki boşluğa batarak 3 lü fıstık yapalım. 2 zincir çekelim 3. trabzanın başına batarak trabzan yapalım. Yan yana 3 tane trabzan yapalım tığın başını dolayalım trabzandan önceki boşluğa batarak 3 lü fıstık yapalım.

Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. 1 zincir çekelim dönelim olduğumuz kısma sık iğne yapalım. Bu sırada da yapacağımız sıra sonuna kadar sık iğne yapmak. Daha sonra modeli tekrarlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe