fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Uzun Kollu Bolero Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi uzun kollu bolero yapımını paylaşacağım. Modeli isterseniz renkli iplerle de deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Uzun kollu tığ işi bolero yapımı için ilk olarak 51 adet zincir çekelim. İlk zincirebatarak halka oluşturalım. 4 zincir çekelim yandaki zincire batalım trabzan yapalım 3 tane yanyana trabzan yapalım 4 zincir çekelim 4. zincirin olduğu kısma trabzan yapalım yine yanyana 3 tane trabzan olacak.

4 zinnir çekelim 4. zincirin olduğu kısma trabzan yapalım yine yanyana 3 tane trabzan olacak. Tekrar 4 zincir çekelim 4. zincirin olduğu kısma trabzan yapalım yine yanyana 3 tane trabzan olacak. 4 zinnir çekelim 4. zincirin olduğu kısma trabzan yapalım yine yanyana 3 tanr trabzan olacak. Bu sırayı bu şekilde tamalayalım.

3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım.

3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım.

Tekrar 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım. 3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2li trabzan yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim zincir olan kısma yan yana 3 tane trabzan yapalım.

3 zincir çekelim diğer boşluğa 3 tane yan yana 2 li trabzan yapalım. Bu şekilde yani bu mantıkla ilerleyelim kol kısmını yapalım model bittikten sonra kenarına da kenar oyasını yapalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe