fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Poşetlik Yapımı Vieolu Anlatım

Merhaba hanımlar bugün de sizlerle tığ işi poşetlik yapımı ile karşınızdayım.Poşetlik yapılışını isterseniz kendi evinize isterseniz de sevdiklerinizin evlerine hediye olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

3 renkli simli ip

2 numara tığ

Makas

İğne

Yapılışı

Tığ işi poşrtlik yapımına ilk olarak krem ipimize 120 tane zincir çekelim isterseniz bir karış olacak şekilde yapabilirsiniz.2 zincir çekip iki zincir atlayıp üçüncü zincire batarak trabzan yapalım.

Yaptığımız trabzanlar ikili olacak aralarda iki zincir çekilecek.Bu sırayı bu şekilde bitirelim.Toplamda yapacağımız sıra sayımız 17 sıra olacak.Yani 17 kutumuz olacak.Diğer renge geçiş yapalım bu sırada yapacağımız yine aynı şekilde kutucuklar yapacağız.

Toplamda 50 sıra olana kadar yapalım.Tabi istediğiniz boyuta gelene kadar da yapabilirsiniz.Yeşil rengimizi alarak ipimize bir zincir çekelimdibine batalım.üç zincir çekip aynı kutuya batalım.

Sonra yandakine batıp üç zincir çekip aynı ktuya batalım.Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.Yeşil ipimiz<le 7 zincir çekelim.3 zincir çrkip tranzan yapalım bu şekilde kutucuklar oluşturalım.

Daha sonra 100 tane zincir çekelim çektikten sonra uc kısımda yaptığımız gibi motif yaparak ipimizi kopartalım isterseniz motifi yapmadan ipi uzatarak ipi kopartıp poşetliğimizin aralarından geçirip sonra motif yapabilirsiniz. Poşetliğin süslemelerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe