fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Patik Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar bu gün tığ işi çok kolay patik yapımı ile karşınızdayım. Modelimizi tek renklede yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi patik modeli yapılışı için ilk olarak küt olan patik ucundan yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 48 olacak. 4 zincir çekip aynı yere batalım 1 zincir çekelim 4. trabzazanın başına trabzan yapalım.4 zincir çekip aynı yere batalım. 4 zincir çekip 4. trabzazanın başına trabzan yapalım.

4 zincir çekip aynı trabzan yapalım.Bu sırayı bu şekil de tamamlayalım.Diğer renge geçiş yapalım zincir olan kısma sabitleyelim. V duran kısımlara 4 trabzan yapalım ve aralarda 1 zincir çekelim.Bu kısımlarda v şeklimizi dolduralım. V şeklinde patiğe de göz atabilirsiniz.

Bu sırada bu şekilde devam ediyor istediğiniz boyuta gelene kadar modelimizi tekrarlayalım.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde tığ işi patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe