fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Lace Dantel Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay ve güzel bir dantel modelinin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Dantel yapımı için öncelikle 21 tane kutucuk yapalım. 5 zincirle dönüş yapalım. 1 zincir çekelim tam dip kısmından 3 kez doldurup fıstık yapalım. 3 zincir çekelim tam dibinden batıp 3 kez dolduralım ve fıstık yapalım.

Tepesine bir alalım 2 zincir çekelim. Buraya üç tane daha kutu yapalım. 1 zincir çekelim tam dip kısmından 3 kez doldurup fıstık yapalım. 3 zincir çekelim tam dibinden batıp 3 kez dolduralım ve fıstık yapalım.

Tepesine bir alalım 2 zincir çekelim. Buraya üç tane daha kutu yapalım. 3 atlayalım üçüncünün tepesindeki trabzana ikide çıkalım. 5 zincir çekelim ve çevirelim.

1 tane kutucuk yapalım ve tekrar 1 zincir çekelim. Tepeye bir saralım 3 tane doldurup fıstık yapalım. 2 zincir çekelim tepesine bir saralım fıstığın bitim yerine batalım ve ikili trabzan yapalım.

3 kez dolduraşım ve kilitleyelim. 2 zincir çekelim batıp dönüş yapalım. 1 zincir çekelim köşeye 2 kez dolduralım. 5 zincir çekelim geri dönelim. 5 zincir çekelim ve tepeye çıkalı. 2 zincir çekelim çevirip tepeye son kutucuğu yapalım ve bu şekilde bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe