fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ işi Fıstık Modeli Lif Yapımı | Zincir Modeli Lif Nasıl Yapılır Detayı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi fıstık modeli lif yapımı bir diğer adıyla da zincir modeli yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 adet lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Tığ işi fıstık modeli lif yapımı bir diğer adıyla da zincir modeli yapımı için ilk olarak 70 zincir çekelim. 6 zincire trabzan yapalım 2 zincir çekelim 3. zincire trabzan 2 zincir çekelim 3. zincire trabzan 2 zincir çekelim 3. zincire trabzan 2 zincir çekelim 3. zincire trabzan bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.

4 zincir çekelim sıradaki kutuya ilmeği yükselterek 7lı fıstık yapalım. 1 zincir çekelim öndeki kutuya 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 7lı fıstık yapalım.

1 zincir çekelim öndeki kutuya 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 7lı fıstık yapalım. 1 zincir çekelim öndeki kutuya 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 7lı fıstık yapalım.

1 zincir çekelim öndeki kutuya 3 de çıkacağımız trabzan yapalım 1 zincir çekelim 7lı fıstık yapalım. Bu sırayıda bu şekilde tamamlayalım. Sıra sonuna gelince ipimizi kopartalım. İlk baştaki boşluğa batalım. 5 zincir çekelim fıstığın başına 7li fıstık yapalım.

Direğin başına batalım 3de çıkalım. 2 zincir çekelim fıstık ortasına batalım 7li fıstık yapalım. Direğin başına batalım 3de çıkalım. 2 zincir çekelim fıstık ortasına batalım 7li fıstık yapalım.

Fıstığın başına 7li fıstık yapalım. Direğin başına batalım 3de çıkalım. 2 zincir çekelim fıstık ortasına batalım 7li fıstık yapalım. Direğin başına batalım 3de çıkalım. 2 zincir çekelim fıstık ortasına batalım 7li fıstık yapalım. Modelimizi istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam ediyoruz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe