fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Çeyizlik Yelek Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı paylaşacağım. Modeli sadece yelek modeli olarak değil de bluz, hırka, battaniye modellerin de de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapılışı

Tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. Zincir çektikten sonra tığın başını 1 defada dolayalım 5. zincirin üzerine batalım ve 3 de çıkacağımız trabzan yapalım. 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine trabzan yapalım. Tekrar 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde 4 zincir çekelim 4. zincirin üzerine trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamalayalım.

Üst sıraya geçince 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim.

2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. Tekrar 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım.

Aynı şekilde 2 zinnir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamalayalım. 5. zincirin üzerine batalım ve 3 de çıkacağımız trabzan yapalım. 4 zincir çekelim trabzanın üzerine trabzan yapalım.

Tekrar 4 zincir çekelim trabzan üzerine trabzan yapalım. Aynı şekilde 4 zincir çekelim trabzanın üzerine trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamalayalım. Üst sıraya geçince 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. Tekrar 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim.

2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. Aynı şekilde 2 zinir çekelim ortadaki boşluğa sık iğneyle sabitliyelim. 2 zincir çekelim tığın başını dolayıp 3 defada çıkacağımız trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe