fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Çeyizlik Patik Modeli Videolu Anlatım

Malzemeler

  • 2 ayrı renkte patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Çok şık patik yapımı patiğimize başlarken ilk olarak beş zincir çekiyoruz. İlk çektiğimiz zincire batarak halka oluşturalım. Yani bu güzel ve kolay patiğe başlarken sihirli halka dediğimiz işlemin zincirli halini yapıyoruz.

Üst sıraya geçince her trabzana iki kere bakıyoruz bir üst sıraya geçince bir çift bir tek olarak trabzanlara batıyoruz şimdi üst sıraya geçtik burada da beş trabzan yapıp altıncı sınıf çift batalım bu sıra bu şekilde tamamlanıyor.

Trabzon sayımız sayımız 43 olana kadar arttııyoruz ve beşinci sıraya kadar yapıyoruz bu güzel partimize ana rengimizle modeli kuruyoruz bir zincir çekip bir trabzon atlıyoruz ve yanındaki trabzana beş tane trabzan yapıyoruz bir zincir çekiyor beş tane trabzan yapıyoruz bu işlemi böyle sıra sonuna kadar tekrarlayalım.

Üst sıraya geçtiğimizde renk değişimi yapıyoruz ve burada beş tane yaptığımız trabzana birer kere başlarına batarak hepsini birden çekiyoruz ve aralarda üç tane zincir çekiyoruz bu sıra bu şekilde tamamlanıyor. Üst sıraya geçince tekrar ana rengimize geçiş yapıyoruz ve bu güzel partimize modeli başlarken yaptığımız gibi burada da beyaz ipimizle yaptığımız fıstığın tam ortasına beş tane trabzan yapıyoruz.

Aralarda bir zincir çekip diğer fıstığa batıyoruz ve buraya da beş tane trabzan yapıyoruz bu sıraya bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya geçelim burada tekrar diğer rengimize geçiyoruz ve altta uyguladığımız işlemi tekrar uyguluyoruz belirli istediğimiz sıraya gelene kadar.

Daha sonra ayırma işlemine geçip ortada belirli bir trabzan sayısı bırakarak yanlardan ayağımızı ölçerek trabzan yapıyoruz belirli bir trabzan yaptıktan sonra yanlardan eşit olacak şekilde trabzan ayırarak ortada altı veya yedi tane trabzon kalması gerekiyor bu trabzanlara da sıkı yine yaparak topuk işlerimize başlıyoruz.

Üst sıraya geçince trabzan da aynı şekilde yapılıyor sık iğne yaptığımızı da üçer üçer alarak bu sırayı bitiriyoruz. Üst sıraya geçip yine trabzanları aynı şekilde yapalım burada sıkı iğneleri toplayarak bu sırayı bitiriyoruz uç kısma geldiğimiz zaman partimizin iki ucu üstüste getirerek açık olan yerleri sık iğne yaparak patimizin arka tarafını dikmiş oluyoruz

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe