fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ işi Bebek Yelek Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi size tığ işi bebek yelek modelinin anlatımını paylaşacağım.Yeleği ister kız ister erkek bebeklerine yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet nako lüks minnoş ip
  • 3 adet düğme
  • 3 mm tığ

Yapılışı

Tığ işi bebek yeleğine ilk olarak robadan başlıyoruz. 70 zincir çekelim ve 3 zincir ilave edip 4 zincire 3 lü trabzan yapalım. 1 sıra trabzan yapalım. 3 zincir ile geri dönüp kenardan 3 tane trabzan yapalım.

İlmek dolayalım ve 4zincire 2 tane trabzan yapalım.4 tek trabzan yapalım ve 5 zincire 2 trabzan yapalım. Sıra sonu kadar devam edelim. Kenarda 3trabzan sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim kenardaki 3 tane trabzan yapalım. 1 zincir atlayalım ve 2 zincire 1 tane trabzan yapalım. 1 zincire batalım ve 1 tane trabzan yapalım.

Arada incir çekmeden kenarda 3 tane trabzana kadar devam edelim. Roba kısmını sıra tekrarı ile 11 sıra örelim.12 sırada Kol birleşimi için 24 trabzan örelim 5 zincir çekelim 37 zincirden batalım ve 1 tane trabzan yapalım.2 kol birleşimine kadar 44trabzan örelim. 5zincir çekelim ve 37 zincir sayıp 1 trabzan yapalım.

Kalan zincirle trabzan yapalım ve sırayı tamamlayalım. 13 sıra kenarda 3 tane trabzan örelim. 2 zincire batalım ve 2 tane trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Bundan sonraki zincirlere 3 zincire batalım 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım devam edelim.

Örnek aynı şekilde ilerlemekte. Su taşı modeli ile devam edilmektedir. Modeli 16 sırada tamamlayalım. Her 2 yan kısmına trabzan yapalım. Yaka kısmına ve etek ucuna sığ iğne yapalım. Düğme için sol taraftan 3 ilik yeri açalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe