fbpx
Harika Hobi Sitesi

Takım Kare Lif Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere takım kare lif yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Takım kare lif yapımı için 3 zincir çekelim ve ortadaki zincire batarak fıstık yapalım. 3 defa saralım fıstık yapalım kapatalım ve bir zincir çekelim. Bunun üzerine bir fıstık daha yapalım ve kapatalım.

Bu şekilde toplamda 15 fıstık yapalım. 16. fıstığı yapıp kapatmayalım sonra dibine bir fıstık yapalım. Karşıya bir fıstık yapalım ve üçünü birden toplayalım. Bu şekilde üçlü fıstık toplayarak sıranın sonuna kadar gelelim. Sıramızı bitirdikten sonra çevirelim ve fıstık yapalım.

1 zincir çekelim tepeye, dibine ve karşıya fıstık yapıp üçünü toplayalım. Tekrardan üçlü fıstık yaparak sırayı tamamlayalım. Sonra 1 zincir çekelim tığa 4 defa sarıp fıstık yapalım. Kapatalım ve dibine başa dolamadan batalım. 2 zincir çekip ipimizi keselim ve ipi içe doğru saklayalım. Farklı renge geçelim ve 3. fıstık arasından başlayalım ve fıstık yapalım. Kapatalım 1 zincir çekelim tepeye bir dibine bir fıstık yapıp üçünü birden toplayalım. Üçlü zincir toplayarak sıranın sonuna gelelim.

Çevirelim 1 fıstık yapalım kapatalım ve bir zincir çekelim. Tepeye dibine ve karşıya fıstık yapıp üçlü toplayalım. Sıranın sonuna kadar böyle devam edelim. İpimizi keselim ve farklı bir renge geçelim. 2 fısıtk sonrasına ipimizi geçirelim. 1 fıstık yapalım ve kapatalım.

1 zincir çekelim ve tepeye dibine karşıya fıstık yapıp üçlü toplayalım. Bu şekilde 2 sıra yapalım. 2. rengimize tekrar geçelim ve kaldığımız yerden üçlü fıstık toplayarak 7 sıra devam edelim. İlk rengimize geçip kaldığımız yerden bir fıstık yapalım ve kapatalım.

Yine aynı şekilde üçlü fıstık toplayalım. 2. sırayı da tamamlayıp tomurcuk yapalım. Kaldığımız yerin 2 fıstık sonrası başka bir renge geçelim. Üçlü fıstık toplayarak sıra sonuna kadar gelelim.

Bir fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim tepeye bir dibine bir karşıya bir üçlü toplayarak üzeri 14 fıstık olana kadar devam edelim. Üçlü fıstık toplayarak 2 sıra yapalım. 2. kullandığımız renge geçelim 1 zincir çekelim ve ipi sabitleyelim. 2 sıra üçlü fıstık toplayarak devam edelim. 2 tarafı da 7 sıra yapıp bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe