fbpx
Harika Hobi Sitesi

Süslü Fiyonk Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere süsülü fiyonk yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz bütün örgü modelleriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapılışı

Süsülü fiyonk yapımı için ilk olarak 18 tane zincir çekelim tığın başını dolayıp 4. zincire batalım. Başını dolayıp her zincire 1 trabzan yaparak ilerleyelim. 1 defada dolayıp 2 de çıktığımız trabzanlardan yapalım. 4 zincir çekelim çevirelim 2. trabzana batalım trabzan yapalım.

Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım.

Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim. 4 zincir çekelim çevirelim 2. trabzana batalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım.

Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim. 4 zincir çekelim çevirelim 2. trabzana batalım trabzan yapalım.

Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım.

Sıra sonuna kadar devam edelim. 4 zincir çekelim çevirelim 2. trabzana batalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım.

Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Başını dolayıp sıradaki ne trabzan yapalım. Tekrar başını dolayalım trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim. Bu şekilde toplam 24 sıra yapalım. İkiye katlayalım iki uç kısmını da tığlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe