fbpx
Harika Hobi Sitesi

Şişle Patik Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere şişle patik modelleri yapımı paylaşacağım. Modeli tek renk olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 3 numara şiş
  • 2 numara tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Şişle patik modeli yapımı için ilk olarak şişimize 22 tane ilmek atalım. İlk ilmeği boş olarak atalım diğerleri ters örgü olarak örelim son ilmeği de düz olarak örelim. Bu şekilde 6 sırayı tamamlayım. 7. sıradayken 28 ilmek artırma yapalım.

Sıra sonuna kadar ters örgü örelim. Sıra sonunda renk değişimi yapalım. Tek sıra halinde devam edelim. Her sıra da diğer renge geçelim. Her sırada ters örgü olacak. Bu şekilde krem rengimiz den 17 sıra olacak.

Çevirelim 28 ilmek arttırdığımız kısımın yönünde eksiltme olacak. Krem ipimizle 22 şişimizde ilmek olacak. 22 ilmekle 6 sıra olacak. 7. sırada eksiltme olacak.

Daha sonra önce kısmı dikelim. Daha sonra ön kısmıda dikelim. Daha sonra renkli iple tığımızla devam edeceğiz. 5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım.

5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım.

5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim 3. zincire tığın başını dolayarak trabzan yapalım 3. diş batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde kenar oyasını da yapalım ve patiğimizi bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe