fbpx
Harika Hobi Sitesi

Sıralı Kutu İle Püsküllü Bot Patik Yapımı

Merahaba hanımlar şimdide sizlere yapmı çok keyifli sıralı kutu ile püsküllü bot patik yapımını anlatacağım.

Malzemeler

  • 2 farklı renkte patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Sıralı kutu ile püsküllü lastik patik modeli yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 50 olacak.Trabzan sayımıza ulaştıktan sonra ana rengimizle 2 zincir çekip 1 trabzan atlayıp diğer trabzana batarak trabzan yapalım.2 zincir çekip 1 trbzan atlayıp diğer trabzana batalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.Gri rengimizden 2 sıra olacak şekilde yaptım.Üsy kısma geçince tekrar gri renga devam edelim.Burada da yapacağımız kutuların üzerine trbzan yapıp aralarda 2 zincir çekmek.

Modelimiz bu şekilde ilerliyor. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde sıralı kutu ile püsküllü patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe