fbpx
Harika Hobi Sitesi

Sıralı Kare Lif Yapım

Merhaba hanımlar bugün sizlere sıralı kare lifin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Sıralı kareli lif için öncelikle 100 zincir çekelim. 6. zincire bir dolayıp iki defa da çekip trabzan yapalım. 2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım. 2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım.

2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım. 2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım. Bu şekilde 33 kutucuk yapalım. 5 zincir çekip çevirelim. Karşıdaki ilk trabzana trabzan yapalım. 2 zincir çekelim kutucuğa üç tane trabzan yapalım.

2 zincir çekelim bir kutucuk atlayıp ikincisine 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim kutucuğa üç tane trabzan yapalım. 2 zincir çekelim bir kutucuk atlayıp ikincisine 3 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar devam edelim. Pembe ipe geçelim ve köşeden başlayalım.

5 zincir çekip dolayalım ve trabzan üstüne trabzan yapalım. 2 zincir çekelim dolayıp yuvaya fıstık yapalım. Kapatıp bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Kapatıp bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım.

1 zincir çekelim araya batalım. 2 zincir çekelim dolayıp yuvaya fıstık yapalım. Kapatıp bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Kapatıp bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım.

Beyaz ipe geçelim ve 5 zincir çekelim dolayıp trabzan tepesine trabzan yapalım. 2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım.

2 zincir çekelim dolayıp 3. ye trabzan yapalım. Yeşil renge geçelim ve dolayıp trabzan üzerine trabzan yapalım. Trabzanların arasına batarak fıstık yapmaya devam edelim. İstediğimiz boyuta getirene kadar böyle devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe