fbpx
Harika Hobi Sitesi

Şık Kolay Şal Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere şık ve kolay şal yapımını paylaşacağım. Bu şalı çeyizleriniz için veya günlük hayattta kullanmak için yapabilirsiniz

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta simli ip
  • 5 numara tığ

Yapımı

Şık şal yapımı için öncelikle 8 zincir çekelim. İlk zincire batalım 3 zincir çekelim bir dolayıp üç defada çektiğimiz trabzan yapalım. 2 zincir çekip dolayalım ve üç tane trabzan yapalım.

2 zincir çekip dolayalım ve üç tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip dolayalım ve üç tane trabzan yapalım. 3 zincir çekip çevirelim. 2 zincir çekip dolayalım ve üç tane trabzan yapalım.

Aynı yuvaya üç trabzan yapalım. 1 zincir çekelim örümcek yapalım. Zicir yuavasına girip trabzan yapalım. 1 zincir çekip ilmeği genişletip örümcek yapalım. Balıksırtına yine üç trabzan yapalım.

1 zincir çekip v şeklindeki yuvaya bir dolayıp üç defada çektiğimiz 9 tane trabzan yapalım. Dönüşte de üç zincir çekip balıksırtını yapalım. 1 zincir çekelim ilmeği genişletip örümcek yapalım.

Trabzan yapar gibi iki defa batıp kapatarak devam edelim. Dolayıp batalı ilmeği alalım. 9 tane trabzan ve fıstıklı trabzan yaparak devam edelim. Kenar balıksırtını da yapıp bu şekilde artırarak istediğimiz boyuta kadar örelim ve devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe