fbpx
Harika Hobi Sitesi

Sık İğne İle Fıstıklı Bot Patik Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sık iğne ile fıstıklı bot yapımı ile karşınızdayım.Umarım beğenir ve sevdiklerinizle de paylaşırsınız.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Sık iğne ile fıstıklı bot patik modeli yapılışı için ilk olarak 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 50 olacak.

Biraz göz kararı kadar trabzan yapalım. 1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. 1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. Fıstıklı modellerimize göz atabilirsiniz.

1 zincir çekip 3.trabazanın başına trabzan yapalım aradaki boşluğa fıstık yaparak kapatalım. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde sık iğne ile fıstıklı bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe