fbpx
Harika Hobi Sitesi

Tığ İşi Patik Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlerle tığ işi patik yapımını paylaşıyacağım.Sepet örgü modelini patiğe uyarladım sizlerde istediğiniz örgüler de kullanbilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Sepet patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 48 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli.Üst sırada modeli uyguluyoruz. İlk trabzanın beline dolayarak trabzan yapalım.Yanındaki trabzanınıda önden beline şekline devam edelim.

Bu şekilde önden beline 4 tanza trabzan yapalım. Daha sonrada 4 trabzan arkadan beline dolayarak trabzan yapalım. Önden beline 4 tanza trabzan yapalım. Daha sonrada 4 trabzan arkadan beline dolayarak trabzan yapalım. Önden beline 4 tanza trabzan yapalım. Daha sonrada 4 trabzan arkadan beline dolayarak trabzan yapalım.

Önden beline 4 tanza trabzan yapalım. Daha sonrada 4 trabzan arkadan beline dolayarak trabzan yapalım. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe