fbpx
Harika Hobi Sitesi

Şeker Oyası Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere mor renginin çok yakıştığı şeker oyası sıralı oya yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 adet oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Şeker oyası yapımı için ilk olarak yazmamızın etrafını ığ battısı ile çevirelim. 1 zincir çekelim ilk tığ battısına batalım 2 ve 2 çekelim. 4 zincir çekelim. Tığın başını 2 kez dolayalım 2. zincirin başladığı noktaya batalım önce 1 sonra 2sonra 2 yapalım.

5 zincir çekelim aradan girelim kapatalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6. sık iğneyi trafını dolayarak sabitliyelim. 1 zincir çekelim küçük örümcek yapalım 1 dolayalım 3. tığ battısına 2 ve 2 çekelim 4 zincir 2 kez dolayalım zincirle örümceğin birleştiği noktaya önce 1sonra 2 sonra 2 alalım.

5 zincir çekelim aradan kapatalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6. sık iğneyi ardan girerek kapatalım. 1 dolayalım 3. tığ battısına 2 ve 2 çekelim 4 zincir 2 kez dolayalım zincirle örüğmceğin birleştiği noktauya önce 1sonra 2 sonra 2 alalım.

5 zincir çekelim aradan kapatalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6. sık iğneyi ardan girerek kapatalım. 1 dolayalım 3. tığ battısına 2 ve 2 çekelim 4 zincir 2 kez dolayalım zincirle örümceğin birleştiği noktauya önce 1sonra 2 sonra 2 alalım.

5 zincir çekelim aradan kapatalım. 5 tane sık iğne yapalım. 6. sık iğneyi ardan girerek kapatalım. Bu şekilde mor rengi kullanarak modelimizin güzelliğini ortaya çıkaralım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe