fbpx
Harika Hobi Sitesi

Salon Takımı Motif Yapılışı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere salon takımı motif yapılışını paylaşacağım. Modelimiz hem çok zevkli, hem de çok çabuk ilerleyen model.

Malzemeler

  • 50 numara dantel ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Dondurma çubuğu
  • 2 parmak kalınlığında karton

Yapılışı

Salon takımı için ilk olarak sihirli halka yapıyoruz. 5 zincir çekelim tığın başını dolayalım halkayabatalım. 3 zincir çekelim tığın başını dolayıp halkanın içine trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tığın başını dolayıp halkanın içine trabzan yapalım.

3 zincir çekelim tığın başını dolayıp halkanın içine trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tığın başını dolayıp halkanın içine trabzan yapalım. Bu şekilde 6 tane yuva olacak. 3 zincir çekelim araya kitleyelim yuvaya sabitleyelıim. 2 zincir çekelim yuvaya 3 de çıkacağımız trabzan yapalım.

Tığın başını dolayıp aynı yere Yan yuvaya atlayalım sık iğneyle 2 zincir çekelim yuvanın içine trabzan yapalım trabzanları 3 de çıkalım. bu şekilde bu sırayı da tamamlayalım. Çiçeğimizi bu şekilde tamamlamış olduk. Direğe sabitliyelim.

5 zincir çekelim arkayı çevirelim 1. yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim. 5 zincir çekelim. Sol yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim. 5 zincir çekelim. Sol yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim. 5 zincir çekelim. Sol yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim.

5 zincir çekelim. Sol yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim. 5 zincir çekelim. Sol yaprağın tekine batalım sık iğneyle sabitliyelim. Bu şekilde tamalayalım. Zincirin içine batalım sabitliyelim. 1 zincir çekelim zincir oduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim. 1 çekelim zincir oduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim.

5 defa bu işlemi tekrarlayalım. Olduğumuz kısma sabitliyelim daha sonraki yuvaya geçelim 1 zincir çekelim zincir olduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim. 1 çekelim zincir olduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim.

1 zincir çekelim zincir olduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim. 1 çekelim zincir olduğu kısma dondurma çubuğu ile ilmek çıkaralım çubuğa geçirelim. Buşekilde devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe