fbpx
Harika Hobi Sitesi

Salon Takım Dantel Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere salon takım dantelinin yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ

Yapımı

Dantelimizin yapımı için 8 zincir çekerek başlayalım ve kilitleyelim. 3 zincir çekelim bir kez sarıp iki çıkaralım. 2 zincir çekelim ve 3 tane ikili trabzan yapalım.

Tekrar iki zincir çekelim ve üç tane ikili trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve 3 tane ikili trabzan yapalım. Tam altı tane kutucuk yapalım. 2 zincir çekip kilitleyelim. 3 zincir çekelim ve yukarı çıkalım.

Burada dört trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere batıp 4 trabzan yapalım. Üç zincir çekelim, dört trabzan yapalım. Üç zincir çekelim, dört trabzan yapalım. Tekrar üç zincir çekelim ve 5 trabzan yapalım.

12 zincir çekelim tepeye bir kez saralım ve beş tane trabzan yapalım. 12 zincir çekip bir kez sarıp beş trabzan daha yapalım.

Sıra boyunca böyle yapalım ve kilitleyelim. Tepeye bir saralım, köşedeki birinci zincire batalım. 20 tane trabzanla dolduralım. Bu şekilde tüm zincirleri 20 trabzanla dolduralım. 13 zincir çekelim ve altıncıya batalım. 13 zincir çekelim ve altıncıya batalım. Bu şekilde dantelin etrafını dolanalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe