fbpx
Harika Hobi Sitesi

Salkım Üzüm Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere yazmalarınızda çok şık duracak salkım üzüm tığ oyası modelinin yapımını paylaşacağım. Bu oyayı çeyizlik olarak da kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • İki renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Fıstık dolgulu salkım üzüm oyası yapımı için öncelikle 18 zincirle başlayalım. İlk noktaya batıp kapatıp bir yuva oluşturalım. Yuvaya sık iğneyle girelim 3 zincir çekelim.

Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. 5 kez ilmek alıp çekelim. 1 zincir çekelim.

Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Beşini birden tekrar çekelim.1 zincir çekelim. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.

Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım. Beşini birden tekrar çekelim.1 zincir çekelim. Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.Başına bir alalım yuva içerisine girip ilmek alalım.

Beşini birden tekrar çekelim. Bu şekilde fıstık üzümler yapalım. İpin ucunu alalım içinden geçelim. 1 zincir çekip dönüş yapalım. Son yuvaya da sık iğneyle giriş yapalım. 3 zincir çekelim bir alalım aynı noktadan ilmek toplayalım. 1 zincir çekelim ve keselim.

Vereceğimiz arayı belirleyelim. Bir örümcek çekelim motifin ortasından sık iğneyle sabitleyelim. 8 tane sık iğne yapalım. 5 zincir çekelim ilk boşluğa girip zincirleri kapatalım. 5 zincir çekelim aynı boşluğa girip pimpirik oluşturalım. Bu şekilde motifin etrafını dolaşalım ve bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe