fbpx
Harika Hobi Sitesi

Raylar Örgü Modeli Yapılışı Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar boncuk görünümlü raylar örgü modeli ile karşınızdayım. Özellikle bebek yeleklerine yakışacak bir örneği isterseniz çeyizlik yeleklerde de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

Yapacağınız örgüye uygun iki renkli ip

İpinize uygun şiş

Makas

Yapılışı

Şişle yapıla raylar örgü modelimize istediğimiz kadar şişimize ilmek atalım. Örgü modelimize ilk sırada düz örgüyle devam ediyoruz. Arka kısımda ters örgü yani haroşa örüyoruz.

Bu sırada örgümüze res örgüyle devam ediyoruz. Diğer sırada bu sıra örgümüzün ön kısmı burada örgümüzün modeline başlıyoruz. İlk ilmeği örmeden alıyoruz. Yanındaki ilmeği ters örüyoruz.

Suradaki ilmeği örmeden diğer şişimize alalım. Diğer ilmeği ters örgüyle örelim. Bu örgü modelimizde yapmamız gereken bir ilmeği ters örüyoruz diğer ilmeği örmüyoruz. Bu sırayı bu şekilde bir ör bir örme şeklinde örgümüze devam edelim.

Arka kısma geçince ördümüz ilmekleri ter ödüyoruz. Örmeden aldığımız ilmekleri de düz örgü olarak devam edelim. Örgümüzde ön kısma geldik. Burada bütün ilmekleri düz olarak örelim. Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Şimdi örgümüzün arka kısmındayız.

Bu sırada ip değişikliği yapıyoruz. Bu sırada örgümüze ters örgüyle devam ediyoruz. Ön kısma gelince modelimize aynı başta yaptığımız gibi bir örüp bir örmüyoruz. Bu güzel ve kolay örgü modelimiz bu şekilde devam ediyor. İstediğiniz boyuta kadar yaparak örgüye devam edebilirsiniz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe