fbpx
Harika Hobi Sitesi

Püsküllü Kare Lif Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere püsküllü kare lif yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Lif İpi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Püsküllü kare lif yapımı için 115 tane zincir çekelim. Başına dolayıp 7. ye batalım ve trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3. zincire bir defa dolayıp üç defa da çekerek trabzan yapalım.

Kare olacak şekilde devam edelim. 2 zincir çekip 1 trabzan yapalım. Bu şekilde 39 tane kutucuk yapalım. 5 zincir çekip çevirelim. 1 defa dolayıp 3 defa da çekelim ve trabzan yapalım.

Bu sırada da trabzan üstüne trabzan yaparak kutucuk yapalım. 1 trabzanı araya 1 trabzanı da trabzanın üstüne yapalım. Boşlukların içine trabzan yaparak devam edelim. Son 2 kutu kalana kadar böyle devam edelim. 2 zincir çekelim ve trabzanın üstüne trabzan yapalım. 5 zincir çekip çevirelim trabzanın üstüne trabzan yapalım.

2 zincir çekelim trabzan üstüne trabzan yapalım. 2 zincir çekelim trabzan üstüne trabzan yapalım. 2 zincir çekelim trabzan üstüne trabzan yapalım. 2 zincir çekelim trabzan üstüne trabzan yapalım. Sonra püskül yerine geçelim. Başına dolayalım ilmeği alıp ilmeğin içinden geçirip üçüncüsünü çekelim.

Başına dolayalım ilmeği alıp ilmeğin içinden geçirip üçüncüsünü çekelim. Bu şekilde püsküller yapalım. 1 sıra böyle yaptıktan sonra üst sırayı trabzan yaparak devam edelim. 26 sıra yapalım. Köşe için 5 zincir çekip trabzan yapalım. 2 zincir çekip 1 trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Lifin tamamını böyle dolanalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe