fbpx
Harika Hobi Sitesi

Puf Çiçekli Lif Yapımı / Videolu Anlatım

Merhab hanımlar şimdi sizlere puf çiçekli lif yapımı paylaşacağım. Modeli istediğiniz renklerle de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet lif ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Boncuk

Yapılışı

Puf çiçek lif yapımı için ilk olarak 4 zincir çekelim ilmeği uzatalım 2. olan zincirin ortasına batalım fıstık yapalım. Başına 1 fıstık daha yapalım. 21 tane üst üste fıstık yapalım. 1 tane daha yapalım. Tekrar 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Tekrar 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım.

Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Tekrar 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım.

Tekrar 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince

Tekrar 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık yapalım hepsini birden kapatalım. Tepeye 1 fıstık yapalım dibine 1 fıstık daha karşıya 1 fıstık daha yapalım hepsini birden kapatalım bu şekilde devam edelim. Kenar oyasını da yapalım. Üzerine de puf çiçek yapalım üzerine dikelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe