fbpx
Harika Hobi Sitesi

Popcorn Patik Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere popcorn patik yapımı anlatacağım. Modeli isterseniz renkli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Popcorn patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 48 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Üst sıraya gelince 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına batalım 3 tane trabzan yapalım.

İlmeği uzatalım ilk trabzanın başına batıp ilmeği içinden çıkaralım.4 zincir çekelim 3. trabzanın başına batalım 3 tane trabzan yapalım. İlmeği uzatalım ilk trabzanın başına batıp ilmeği içinden çıkaralım. 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına batalım 3 tane trabzan yapalım.

İlmeği uzatalım ilk trabzanın başına batıp ilmeği içinden çıkaralım.  Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın. Modelimiz umarım beğenmişsiniz dir. Modelimizi sevdilerinizle de paylaşmayı unutmayın.<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe