fbpx
Harika Hobi Sitesi

Popcorn Çanta Yapılışı

Merhaba hanımlar bugün sizlere şık duran popcorn çantanın yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 adet polyester makrome ip
  • 3 mm tığ
  • Aksesuarlar

Yapılışı

Popcorn çanta yapımı için 37 tane zincir çekelim. 2 tane zincir atlayıp üçüncüsüne sık iğne yapalım. Zincirimizin sonuna kadar sık iğneyle devam edelim. 1 zincir çekelim ve geri gönelim.

Hemen dibine batalım ve aynı şekilde btün ilmeklere sık iğne yaparak sonuna kadar gidelim. 26 altı sıra ileri geri örelim. Sık iğne yapıp köşeye dönelim. Her sıraya bir tane sık iğne yapalım.

Her köşeyi böyle yaparak etrafını dönelim. Bu örgüden bir köşelerini dönmeden bir tane daha yapalım. Bir zincir çekelim sık iğne yapalım. 3 tane sık iğne yapalım ve popcorn yapmaya başlayalım. İlmeği alıp sık iğneye batalım. İki ilmeği alalım ve ikisini tığımızda bırakalım.

Yaptığımız popcornun yanındaki sık iğneyi yapalım ve böylece popcornu oluştıralım. Kapak kısmını büyütene kadar kapak kısmına popcornlar örmeye devam edelim. Diğer parçada yaptığımız gibi bu kapak kısmının etrafını da sık iğneyle geçelim. Birleştirme yapmamız için uzun bir parça örmemiz gerekiyor. 14 zincir başlayıp 12 tane sık iğne yapalım.

Bu uzun parçanın etrafını da sık iğneyle dönelim. Çantanızın uzluğuna göre parçaları birleştirelim. Son olarak aksesuarları da dikip bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe