fbpx
Harika Hobi Sitesi

Ponpon Nasıl Yapılır – Çeşit Çeşit Ponpon Yapımı Örnekleri

Ponpon nasıl yapılır konusuna dair yapılan araştırmalarla çok çeşitli örneklere rastlamak mümkündür.Ponpon yapımı kullanılan ana malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Kolay ponpon yapımı için tercih edilen malzeme genellikle ip olmaktadır. Bunun dışın da rafyadan, kâğıt yapraktan, renkli poşetlerden, fon kartonundan, renkli kumaşlardan, tüylü iplerden, tül perdeden daha akla gelebilecek bir çok kaynaktan ponpon yapılışı gerçekleştirilebilmektedir. Ponponların kullanıldığı alanlar da yapıldıkları malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir.ponpon-nasil-yapilir-5

Örneğin: yün ip ile yapılan ponponlar genellikle çocuk ve bebek örgü şapkaların da tercih edilmektedir. Rafyadan yapılan ponponları düğün arabaların da süsleme unsuru olarak kullanmak mümkündür. Kâğıt yapraktan, renkli poşetlerden ve fon kartonlarından yapılan ponponlar çoğu zaman yaratıcılık ürünü olarak anaokulların da sanatsal eğitimler de faaliyet yapma ve süsleme unsuru olarak kullanıma açıktır.

Renkli kumaşlarla yapılan ponponlar ev hanımları tarafından ev süsleme de kullanılmaktadır, tüylü iplerle yapılan ponponlar tokalarda kullanılabilmektedir. Tül perde kullanılarak yapılan ponponlar yine ev süslemelerin de bir çiçek olarak kullanılabilmektedir.

Bunların dışın da ponpon paspas yapımından da söz etmek mümkündür. Ponpon paspas yapımını ilk duyanlar olabilir ve kulağa farklı gelebilir. Gerçekten de farklı ve bir o kadar da hoş bir görüntü yakalayıp göze hitap edebilmektedir. Ponpon paspas örgü paspaslara oranla ( şimdi artık evler ev yapımı pek paspas kullanılmasa da ev hanımlarının örgü işlerine dair ilgilerinin olduğu da yabana atılmamalıdır, dolayısıyla eskileri yeniden tasarlayıp evlerin de kullanan birçok hanım vardır) daha zahmetsiz bir işlemler yapılabilmektedir.

Bebekli bir aileniz varsa bebeğin dokunma duyusuna hitap etmesi açısından ponponlu paspas tam da bu noktada işlevsel özelliğe sahiptir.Genel olarak ponpon yapılışı kolay bir el işi sanatıdır.

Bol bol örneklerle ponpon nasıl yapılır

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe