Ponpon Modelleri ve Yapılışları

Kolay Ponpon Yapımı

Kolay Ponpon Yapımı

Örgü Nedir? Ne Değildir?
Türk’ün geleneksel hobileri arasında örgü örmeyi saymış olsak yanlış olmaz sanırım. Hem dekoratif ahenk yaratmak için kullanılan örgüler, hem de kıyafetler içinde kullanılıyor. Çok uzun süreler geleneksel el sanatları içerisinde önemli bir uğraş olarak yerini alan örgüler günümüz ev kadınlarının vazgeçilmezleri arasında. Aslında sadece ev kadınlarının değil, modern kadının da geleneksele duyduğu özlemin hasretini dindiresi bir hobi aracı.
Dekoratif estetik açısından örgüler…
Evlerinde veya iş yerlerinde klasik detaylara yer vermek adına örgü tasarımlarını kullanabilirsiniz. Birbirinden farklı renkler ve şekillerle evlerin düzeninde estetik bir hava yaratan örgü modelleri, aynı zamanda da sade ve ferah bir dekorasyonun olmazsa olmazıdır.
Kıyafet açısından bir örgü geleneği…

 

Ponpon Civciv Yapılışı

Ponpon Civciv Yapılışı

Modern kıyafetlerin şekilselliği, asla örgüden yapılan kıyafetleri gölgeleyemedi. Öyle ki modanın da bu gerçeği kabul etmiş olmasıyla mağaza vitrinlerinde örgüden imal edilen birçok kıyafeti görmek mümkündür. Kazaklar, atkılar, yelekler, süveterler, şapkalar ve daha birçok kıyafet modelinin örgüyle ortaya çıktığını görebilirsiniz. Hem sıcak tutan sem de farklı bir görünümün elde edilmesini sağlaya örgülü kıyafet modelleri, sadelikleri, renkleri ve çizgileriyle giyiminde önemli bir parçası olmasyı hak ediyor.
Örgü ne değildir peki?
Örgünün hayatımızdaki yeri bambaşka bir şekilde gerçekleşiyor. Modernliğin altında asla ezilmeyecek bir gelenek olarak örgü eskiye ait geçmiş bir alışkanlık değil. O geçmişten geleceğe daha farklı tarzlarda şekil alarak, gelişen ve günümüz şartlarında geleneği temsil eden yegane adettir.

Ponpon Paspas Modeli

Ponpon Paspas Modeli

Ponpon Paspas Yapımı

Ponpon Paspas Yapımı

Ponpon Paspas

Ponpon Paspas

ponpon modelleri ve yapılışı

ponpon modelleri ve yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.