fbpx
Harika Hobi Sitesi

Petekli Patik Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar bugün petekli patik modeli ile karşınızdayım.Tığ işi sevenler için çok pratik bir model.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Petekli patik modeli yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 50 olacak.

Diğer renge geçelim. 1 zincir çekip diğer rengin içinden geçelim. Yanyana 3 tane sık iğne yapalım zincir çekip yanyaya 3 trabzan yapalım 3 zincir çekip 3.trabzanın başına yanyana 3 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekip diğer rengin içinden geçelim.

Yanyana 3 tane sık iğne yapalım zincir çekip yanyaya 3 trabzan yapalım 3 zincir çekip 3.trabzanın başına yanyana 3 tane sık iğne yapalım. Aralarda zincir sayımız hep 3 olacak bu şekilde sırayı tamamlayalım. Diğer renge geçelim. Bu sırada ise trabzan olan kısımlara sık iğne sok iğne olan kısımlara da trabzan yapacağız.

Modeli istediğimiz uzunluğa gelene kadar bu şekilde devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde petekli patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe