fbpx
Harika Hobi Sitesi

Patik Modeli Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere patik modelleri yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 50 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Daha sonra 1 zincir çekelim 2. trabzanın başına trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2. trabzanın başına trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2. trabzanın başına trabzan yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya geçince 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım.

Üst sıraya geçince 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım. 1 zincir çekelim altatrabzan yanın da oluşan boşluğa 1 adet trabzan yapalım.  

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor. Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe