fbpx
Harika Hobi Sitesi

Osmanlı Lalesi Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok şık duran oya modeli yapılışını paylaşacağım. Modelimizi ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapılışı

Lale modeli yapılışı için yazmamızın tığ battısına yapalım. Tığın başını dolayıp tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim.

Tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim. Tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim.

Tekrardan tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim. Aynı şekilde tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım.

4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim. Tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim.

Tığ battısına batalım 2 ve 2 de çıkalım. 4 zincir çekelim araya girelim kapatalım 1 zincir çekelim 2 ve 2 çekelim. Bu şekilde yapalım.

2 motif arasına ne kadar mesafe vermek isterseniz o şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra renkli ipimizle laleleri yapalım oyamızı bitirelim. İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe